Dobrovolníci letních pobytů s dětmi a mládeží s postižením

Oficiální uzávěrka přihlášek na tuto akci byla 30. 6. 2019.

V případě zájmu ještě můžete zkusit kontaktovat organizátora akce (Oddělení výchovy a vzdělávání Ústřední církevní kanceláře Českobratrské církve evangelické, vychova@e-cirkev.cz, tel: +420 224 999 233).

  • Uzávěrka přihlášek 30. 6. 2019
  • Organizátor Oddělení výchovy a vzdělávání Ústřední církevní kanceláře Českobratrské církve evangelické
  • Místo Tábor J. A. Komenského, Běleč nad Orlicí
  • Region Královéhradecký kraj
  • Typ akce Dobrovolnické akce

Chceš strávit o prázdninách smysluplný týden a uplatnit své schopnosti a vůli pomáhat? Tak to jsi tu správně. Protože: hledáme dobrovolníky–asistenty na tábor a rodinné pobyty s dětmi s postižením v Táboře J. A. Komenského v Bělči nad Orlicí. 

Předchozí zkušenosti s dětmi s postižením nepředpokládáme, stačí chuť poznávat nové a ochota učit se, vše potřebné se postupně naučíš. Vždycky je na místě někdo zkušenější, kdo Ti může se vším pomoct. Díky Tobě budou moci děti s postižením prožít týden plný neobyčejných zážitků a jejich rodiče si budou moci odpočinout. Přihlas se, přijeď a navaž nová přátelství.

Vhodné pro mládež, studenty speciální pedagogiky, sociální práce, zdravotnických škol… Dobrovolnou asistenci na našich pobytech lze započítat do školní praxe. Minimální věková hranice asistentů je 16 let. Pomocníci mají pobyt zdarma, úhrada cestovních nákladů je jasná záležitost.

Kde Tě potřebujeme opravdu (ale opravdu) hodně:

  • 6. – 13. 7. 2019; Rodinný pobyt s dětmi s postižením, za asistence dobrovolníků (RPP 2); vedou Jan Mikschik a Denisa Sochorcová — potřebujeme ještě alespoň dva dobrovolníky, ideálně muže
  • 24. – 31. 8. 2019; Integrovaný pobyt pro rodiny s dětmi s postižením i bez, za asistence dobrovolníků (RPP 4); vedou Daniel Heller a Jindřiška Seethalerová — potřebujeme ještě 2–3 dobrovolníky

    Zájemcům doporučujeme k prostudování stručnou brožurku, další informace získáte nejlépe přímo na Oddělení výchovy a vzdělávání ÚCK ČCE (vychova@e-cirkev.cz, tel.: +420 224 999 233).